Proszę o wycenę:

Jeśli masz listę produktów i wiesz czego szukasz
dodaj poniżej plik w formacie np. pdf, doc, xls lub wypisz produkty w polu: Dodatkowe informacje.

Lub napisz do nas:

sklep@sanitbuy.pl

 

 

Produkty z kategorii Umywalki półblatowe

Filtry

na stronę
Szerokość umywalki
Powłoka na ceramice lub szkle
Głębokość umywalki
zamów darmową
wycenę
zadzwoń do nas
12 266 86 66

 

Umywalki półblatowe

Umywalki półblatowe

 

Półblatowe umywalki nie są na pewno najczęstszym rozwiązaniem stosowanym w łazienkach. Warto jednak przy projektowaniu wnętrza łazienkowego zastanowić się nad zastosowaniem tego typu umywalki. Łączy on bowiem w sobie korzyści jakie płyną ze względów estetycznych oraz praktycznych.

 

Umywalka półblatowa charakteryzuje się swoim niecodziennym sposobem montażu. Jak sama nazwa wskazuje, tylko jej część znajduje się w blacie. Tylna połowa jest wpuszczana w blat, a przednia zwisa swobodnie niczym umywalka wisząca. Pozwala to zaoszczędzić sporo cennego miejsca na blacie, co może się okazać szczególnie przydatne w mniejszych łazienkach.

 

Szeroki wybór umywalek półblatowych pozwala na dopasowanie modelu pod swoje konkretne wymagania. Dobór parametrów będzie wyglądał prawie tak samo jak w przypadku pozostałych umywalek. Zacząć możemy od materiału z jakiego umywalka półblatowa ma być wykonana. Przy znakomitej większości zastosowana zostanie ceramika, jednak w ofercie na przykład producenta Alape znaleźć można umywalki z emaliowanego metalu. Kształt umywalki również możemy dostosować pod swoje gusta, bo do wyboru mamy umywalki półblatowe od okrągłych po całkowicie prostokątne.

Wybierając umywalkę półblatową należy również przemyśleć umiejscowienie baterii umywalkowej. W przypadku wyboru umywalkowej baterii ściennej lub wysokiej baterii stojącej montowanej na blacie, sięgnąć należy po umywalkę bez otworów pod armaturę. Jeśli jednak zdecydujemy się na model baterii montowany na umywalce to musimy dobrze dobrać liczbę otworów – jeden lub trzy.

Warto pochylić się także nad otworem przelewowym. Jego obecność na pewno wpłynie na walory praktyczne umywalki, a brak może podnieść samą prezencję umywalki oraz nadać jej prostszej estetyki. Należy jednak pamiętać, że w zależności od obecności przelewu dobrać trzeba pasujący korek umywalkowy.

 

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym posiadamy umywalki półblatowe topowych producentów, a wśród nich serie takie jak: Duravit ME by Starck, Flaminia Roll, Roca Gap, Ideal Standard Connect, Koło Variform czy Laufen Pro.