Proszę o wycenę:

Jeśli masz listę produktów i wiesz czego szukasz
dodaj poniżej plik w formacie np. pdf, doc, xls lub wypisz produkty w polu: Dodatkowe informacje.

Lub napisz do nas:

sklep@sanitbuy.pl

 

 

Produkty z kategorii Odpływy ścienne

Filtry

na stronę
zamów darmową
wycenę
zadzwoń do nas
12 266 86 66

 

Odpływy ścienne

Odpływy ścienne

 

Co raz popularniejszym rozwiązaniem w łazienkach jest tworzenie strefy prysznica bez wykorzystania brodzika. Daje to niezwykle spójny i nowoczesny design. Ułatwia to także korzystanie z prysznica przez osoby starsze lub z ograniczoną mobilnością, gdyż nie muszą one pokonywać progu brodzika. W przypadku wybrania takiej konstrukcji należy jednak pamiętać o odpowiednim odprowadzeniu wody spod natrysku, a w tym pomóc może właśnie odpływ ścienny.

 

Odpływy ścienne to rozwiązania bardzo podobne do podłogowych odpływów liniowych, a różnią się głównie miejscem montażu. W przypadku odpływu ściennego jest on bez wątpienia bardziej estetyczny i prawie niewidoczny, gdyż w przeciwieństwie do odpływu podłogowego, który montuje się często na środku przestrzeni prysznicowej, umieszcza się go na samym dole ściany.

Oprócz zalet estetycznych odpływ ścienny posiada także cechy praktyczne. Dzięki jego umiejscowieniu dużo łatwiej utrzymać czystość w obrębie prysznica, gdyż nie powstaje tyle trudnodostępnych zakamarków jak przy zastosowaniu odpływu podpłytkowego. Również samo układanie płytek będzie łatwiejsze ze względu na brak konieczności docinania odpowiednich kształtów. Umiejscowienie odpływu ściennego pozwala także na zastosowanie ogrzewania podłogowego.

 

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo odpływy ścienne najlepszych producentów w tym miedzy innymi: Geberit, Kessel czy Viega.