Proszę o wycenę:

Jeśli masz listę produktów i wiesz czego szukasz
dodaj poniżej plik w formacie np. pdf, doc, xls lub wypisz produkty w polu: Dodatkowe informacje.

Lub napisz do nas:

sklep@sanitbuy.pl

 

 

Produkty z kategorii Odpływy podłogowe, podpłytkowe

Filtry

na stronę

 

Odpływy podłogowe, podpłytkowe

Odpływy podłogowe

 

Odpływ to bez wątpienia obowiązkowy element wodnej instalacji łazienkowej. Bez jego obecności nie byłoby możliwości odprowadzenia wody, która z wielkim prawdopodobieństwem po prostu zalewałaby łazienkę. Częstym rozwiązaniem dla stref prysznicowych bez brodzików jest odpływ podłogowy lub podpłytkowy. Zapewnia on skuteczne odprowadzanie wody oraz najpewniej zaspokoi większość wymagań estetycznych.

 

Wśród odpływów podłogowych wyróżnić można dwa typy – punktowe oraz liniowe. Odpływy punktowe posiadają bardzo prosty i foremny kształt kwadratu bądź okręgu. Należy jednak pamiętać o jego odpowiedni spasowaniu z płytkami lub posadzką. Z każdej z czterech stron musi być bowiem pochyła powierzchnia, aby woda kierowała się w kierunku odpływu punktowego. Odpływ punktowy często łączony jest kratką odpływową, ale można też spotkać modele z rusztem ozdobnym bądź do wypełniania płytkami.

 

Odpływ liniowy to natomiast rozwiązanie o podłużnym prostokątnym kształcie, które w ostatnich latach zyskuje ogromną popularność. Tego stanu rzeczy można upatrywać w niezwykłej wydajności oraz wyglądzie, który wielu osobom może przypaść do gustu. Odpływy liniowe są także dostępne w wielu rozmiarach i wzorach. Długości odpływów liniowych są naprawdę przeróżne – od tych najkrótszych 30-centymetrowych po takie sięgające 1,5 lub 2 metrów. Również w przypadku rusztu wybór jest niemały. Na rynku sięgnąć można po modele z prostym wykończeniem, takie z wyciętymi wzorami, a nawet te, w które można wkleić płytki dzięki czemu odpływ liniowy staje się prawie niewidoczny. Choć najpopularniejszym kolorem odpływów liniowych jest po prostu czysty metal, czyli zazwyczaj stal nierdzewna, to nie brakuje modeli w innych wykończeniach jak na przykład czarny mat bądź złoty.

 

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym, w którym posiadamy szeroki wybór odpływów podłogowych i podpłytkowych, a wśród nich modele absolutnej czołówki producentów takich jak: Geberit, Kessel, Radaway, Tece, Viega oraz Wiper.