Umywalka to niezbędny element każdej łazienki lub pokoju kąpielowego. Służy nam do codziennych czynności pielęgnacyjnych i podstawowej higieny. Na rynku dostępnych jest wiele typów umywalek, które możemy dopasować do swojego gustu i potrzeb, ale także wystroju i wielkości łazienki. Wśród nich znajdziemy między innymi modele ścienne, nablatowe lub podwieszane.
Ciekawą propozycję stanowią umywalki wolnostojące. Tego typu urządzenie nie wymaga zawieszenia na ścianie ani ustawienia na blacie lub półce – można go umieścić w dowolnym miejscu łazienki, w pewnej odległości od ściany lub w jej pobliżu. Jest to bardzo dobrze rozwiązanie do przestronnych, efektownych wnętrz.

Pamiętajmy też, że wolnostojące umywalki wciąż są rzadko spotykane i bardzo oryginalne, dzięki czemu nadają wnętrzu luksusowy charakter i designerski styl. To również doskonały sposób, aby nasza łazienka wyróżniała się, szczególnie, jeśli zdecydujemy się nowoczesny model o ciekawej formie.

Umywalki wolno stojąca – klasyka lub nowoczesność w najlepszym wydaniu

Wśród umywalek wolnostojących znajdziemy wiele modeli, które dopasujemy do wystroju i stylu wnętrza. W nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach bardzo dobrze będą prezentowały się proste formy. Doskonałą propozycją są wolnostojące umywalki marki Alape, które mają oszczędne, ale efektowne, kolumnowe konstrukcje. Mają one kształt okrągłych lub prostokątnych kolumn o różnej średnicy, które dobrze wyglądają pojedynczo, a szczególne wrażenie robią ustawione w grupie dwóch umywalek. Futurystyczny, nowoczesny charakter mają modele marki Artceram o niezwykle oryginalnych formach lub designerskie umywalki firmy Hidra, których ciekawą konstrukcję podkreślają nietypowe kolory, takie jak między innymi srebro, złoto lub czerń z bielą.

Minimalizm w eleganckim wydaniu prezentują umywalki wolno stojące marki Cielo, o ciekawych kształtach, które dostępne są także w czarnym kolorze. Jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych dają modele firmy Galassia. Znajdziemy wśród nich umywalki w ciekawej gamie kolorów, od klasycznej bieli, przez szary łupek i trawertyn, aż po nowoczesną czerń.